poniedziałek, 28 sierpnia 2017

ZADANIA STYLISTKI PODCZAS POKAZU MODY | PREMIERA KOLEKCJI "KARMIĘ SWOBODNIE"

stylistka, pokazmody, koszulove, wybieg, relacja,

Marzec - na dworze czuć było jeszcze chłodny powiew zimna, a ludzie nadal odziani byli w grube płaszcze, jednak na pokazie mody marki koszulove.com gorąca atmosfera przypominała raczej środek lata.

Stylistka

Osoba obracająca się w sporych ilościach rzeczy i potrafiąca stworzyć stylizację w każdych warunkach i na każdą sylwetkę. 

A jakie są jej zadania na pokazie mody? Czytajcie dalej, a wszystkiego się dowiecie.

Wybaczcie mi, że dopiero teraz to wspaniałe marcowe wydarzenie trafia na blog, ale jak to się mówi: lepiej późno niż wcale. Pamiętacie jeszcze mój wpis o pracy stylistki na planie sesji zdjęciowej? Tamta sesja była preludium to większego wydarzenia jakim była premiera kolekcji "Karmię swobodnie" marki koszulove.com skierowanej do mam. Kolekcja ubrań miała na celu pokazanie mamom w ciąży i tym karmiącym, że mając w swojej garderobie niewielką ilość rzeczy do karmienia, możemy stworzyć wiele wspaniałych stylizacji. 

A jakie były moje zadania?


Kiedy widownia zaczęła się zapełniać, ja już od kilku godzin byłam w transie przygotowań. Moim zapleczem była bawialnia dla dzieci co dodawało dużo uroku całej sytuacji. Na początek musiałam wyprasować ubrania. Jak zawsze niezbędny był mój niezastąpiony parowy steamer przenośny. Następnie ubrania musiałam posortować odpowiednio według wcześniej przygotowanego przeze mnie planu stylizacji. Kiedy prawie skończyłam, akurat pojawiły się modelki. Mogłyśmy więc działać z ubiorem i planem wyjścia. Pokaz rozpoczął się z małym opóźnieniem, jak to na wyborny pokaz przystało. Cały czas nadzorowałam stylizacje i ich kolejność. Dodatkowo po każdym wejściu modelek musiałam powiedzieć kilka słów o każdej ze stylizacji. Jak widzicie więc praca stylistki nie ogranicza się tylko do wyboru ubrać, ale też kilku innych niezbędnych czynności.

Co z efektami?


Do zadania stworzenia stylizacji podeszłam ambitnie. Nie chciałam powielać kompozycji ubrań z sesji zdjęciowej. Chciałam pokazać coś innego i wzbudzić podziw na widowni. Nawet nie wiecie jak przyjemnym uczuciem było, kiedy modelki wychodziły w moich stylizacjach na wybieg i nie raz na widowni słyszałam wyrazy zachwytu. Właśnie taki efekt chciałam uzyskać. Starałam się znaleźć równowagę między dziennymi połączeniami jak np. kurtka jeansowa, jeansy, trampki i bluzka do karmienia i tymi bardziej wystrzałowymi jak sukienka do karmienia, wielka kokarda na włosach, szpilki i korale. Zadanie nie było łatwe, ale łatwo było przesadzić. Mam nadzieję, że udało mi się dobrze wyważyć całość. Jak już wcześniej wspomniałam miałam również przyjemność opowiedzieć kilka słów o każdej stworzonej przeze mnie kompozycji ubrań. Nie będę ukrywać, miałam stresa. Wolę jednak stać po drugiej stronie kamery robiąc po cichu swoje, niż stać przed obiektywem i większą publiką.

Mam nadzieję, że relacja Wam się spodoba. Dajcie mi koniecznie znać co sądzicie o całym wydarzeniu.


stylistka, pokazmody, koszulove, wybieg, relacja,stylistka, pokazmody, koszulove, wybieg, relacja,

stylistka, pokazmody, koszulove, wybieg, relacja,

stylistka, pokazmody, koszulove, wybieg, relacja,
Skład jury (od lewej): Kolorowa Mama, Hafija i Marta Gąsior z Sukienkowo

stylistka, pokazmody, koszulove, wybieg, relacja,

stylistka, pokazmody, koszulove, wybieg, relacja,

stylistka, pokazmody, koszulove, wybieg, relacja,

Dziękuję marce koszulove.com za wspólną realizację tak fajnego projektu, który z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie i obcowanie z modą mamom w ciąży i tym, które karmią piersią. Zdjęcia wykonała Flarra, a miejscem pokazu było Family Cafe w Poznaniu.

4 komentarze:

 1. Fajna akcja i kilka ciekawych ciuszków też wypatrzyłam :)
  ps. Jakie zacne jury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewnością to bardzo ciekawe zajęcie. Super, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń